Koli Bandı

Koli bandı, basınca duyarlı olan ve genellikle büyük çaplı kutuları sızdırmaz bir şekilde mühürlemek için kullanılan bir banttır.

Ürünlerimiz

Koli bandı, basınca duyarlı olan ve genellikle büyük çaplı kutuları sızdırmaz bir şekilde mühürlemek için kullanılan bir banttır. Koli bantları basınca duyarlılığının ve dayanıklılığının artırılması için polipropilen veya polyester film destek malzemesi ile kaplanmış yapıştırıcıya sahiptir. Mukavemeti yüksek olan koli bantları koli ya da paketlerin açılmadan kolay bir şekilde taşınmasını sağlar. Koli bantlarının en yaygın kullanıldığı alanlar şöyledir:
Taşınma esnasında kolilelerin açılmasını önlemek,
Üretim ya da dağıtımda kutu paketleme,
Ürün ambalajlama,
Hareketli nesnelerin sabitlenmesi,
Çarpma nedeniyle hasar görebilecek çekmecelerin tutturulması,
Taşıma sırasında dolap kapılarının açılmasını engellemek için sabitlenmesi
Koli bandı kullanım alanları çok çeşitli olmakla birlikte en yaygın kullanım koli veya kutuların açılmasını önleyecek şekilde tutturulmasını sağlamak için mühürlenmesidir.

Koli Bandı Boyutları

Koli bandı boyutları, kullanım alanına göre farklılaşmakla birlikte genellikle 45mm genişliğinde üretilir. Kutu kapaklarını yapıştırmak için ideal olan 45mmlik genişlik en yaygın üretim boyutu olmakla birlikte daha dar ya da daha geniş enli koli bantları daüretilir.

Koli Bandı Renkleri

Koli bantları genellikle şeffaf renklerde üretilir. Bunun sebebi kutu üzerindeki kaplama sonrasında etiket ya da yazıların görünür olmasını sağlamaktır. Ancak ürünleri gruplandırmak ya da koli veya kutunun bantlandıktan sonra da tek renk görünmesini sağlamak için farklı renklerde de koli bantları üretilebilir. Şeffaf koli bandından sonra en yaygın üretilen renk kahverengidir. Kahverengi koli bantları özellikle kahverengi koli ve kutuların yapıştırılmasında yaygın olarak kullanılır.

Koli Bandı Özellikleri ve Seçimi

Farklı türlerde koli bantları mevcut olduğu gibi, ihtiyacınıza uygun koli bandını seçmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Paketleme, ambalajlama, sabitleme ya da mukavemeti artırma açısından ihtiyaçlarınıza uygun koli bandını ararken dikkat etmeniz gerekenler şöyledir:
Sıcaklık ve nem koşulları,
Dayanıklılık süresi,
Dış etkenler,
Yapıştırma alanı,
Genişlik boyu
Koli bandı alırken dikkat etmeniz gereken etmenler başlıca bu şekilde olduğu gibi, farklı koli bandı türlerini de tercih edebilirsiniz. Koli bandı türleri şöyledir:
Holmelt koli bantları,
Akrilik koli bantları,
Slovent koli bantları,
Baskılı koli bantları
Kullanacağınız alana bağlı olarak farklı türdeki koli bantlarını tercih edebilirsiniz. Eğer sadece taşıma ve kolilerin bantlanması için koli bandına ihtiyacınız varsa şeffaf renkteki ya da kahverengi koli bantlarını tercih edebilirsiniz.

Koli Bandı Fiyatları

Koli bantları fiyatları, bandın türüne, en genişliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınıza uygun koli bantlarını uygun fiyatlı bir şekilde almak için koli bandı sayfasından ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Kahverengi koli bandı, baskılama koli bandı ve diğer ürün çeşitlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için ürünler sayfamızı ziyaret edebilir; ihtiyaç duyduğunuz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.