Baskılı Koli Bandı

Baskılı koli bantları ürün ambalajlama aşamalarında kullanılmaktadır.

Ürünlerimiz

Baskılı koli bantları ürün ambalajlama aşamalarında kullanılmaktadır. Özel üretim baskılı koli bantları, firmaların marka imajını güçlendirmelerini ve ambalaj üzerinde de tanıtım yapmalarını sağlar. Bununla birlikte ürünlerin sadece belirli kişiler tarafından açılmasını sağlamak amacıyla da baskılı koli bantları kullanılabilir.

Baskılı Koli Bandı Türleri

Baskılı koli bantları, firmalar için özel olarak üretilir ve ürün ya da ürünlerin yer aldığı paketlerin kapatılması için kullanılır. Baskılı bantlar genellikle 45mm enine sahip şekilde istenen uzunlukta üretilir. Firma imajını koruma ve paketlemede daha kurumsal bir görünüm sağlamak amacıyla üreticiler, marketler ve kargo gönderim hizmeti veren baskılı koli bantları kullanmayı tercih etmektedir.
Baskılı koli bantları, firma taleplerine göre farklı tür ve özelliklerde üretilebilir. En yaygın üretilen baskılı bant yapışkan türleri sşöyledir:
Holmelt,
Solvent,
Akrilik
Yapışkanın daha güçlü ve dayanıklı olması için genellikle holmelt veya solvent tercih edilir.

Koli Bandı Renkleri

Baskılı koli bantları genellikle beyaz olarak üretilir ve beyaz zemin üzerine firma amblem ve logosu ile sloganı eklenir. Ancak talebe göre bandın zemini renkli ve logo ya da slogan beyaz renkli şekilde de üretilebilir. Zemin rengi için çoğunlukla şeffaf, beyaz ya da kahverengi renkler tercih edilir. Baskılı koli bantları flesko tekniği ile basılabilmektedir. Ambalaj, koli kapama ve işaretleme amacıyla kullanılan baskılı bantlarda genellikle 5 renge kadar baskı yapılabilir.

Baskılı Koli Bantları Nasıl Üretilir?

Firmalar için özel olarak üretilen baskılı koli bantları, firmanın talepleri doğrultusunda tasarlanır.
Zemin renginin belirlenmesi,
Logo renginin belirlenmesi,
Logonun yanında yer alacak diğer işaretler,
Sloganın eklenmesi,
Baskının uzunluğu,
Kullanılacak renkler
Firmanın kullanmak istediği kurumsal kimlik bilgilerine bağlı olarak yapılan baskı tasarımı sonrasında koli bandı üretme aşamasına geçilebilir. Üretim aşamasına geçmeden önce örnek tasarımlar firmaya iletilir ve genellikle örnek bir basım yapılır. Bu basım üzerinden istenen değişiklikler varsa revizyonlar tamamlanarak üretim aşamasına geçilebilir. Baskılı koli bantları üretimi için asgari üretim sayısı bulunur ve minimum sipariş miktarı bu doğrultuda belirlenir.

Baskılı Koli Bandı Fiyatları

Özel olarak üretilen baskılı koli bandı fiyatları, firmanın taleplerine, kullandığı renklere ve yapışkanın kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra üretim miktarı da fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Sipariş miktarı arttıkça birim fiyat düşüş gösterir. Bunun yanı sıra koli bandının eni ve uzunluğu için de standart üretimin yanı sıra özel üretim boyutları tercih edilebilir. Özel boyutlarda üretilen koli bandı fiyatları da değişiklik gösterebilir.
Baskılı koli bandı fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Streç film, kahverengi koli bandı ve maskeleme bandı gibi ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve ürün sipariş etmek için ürünler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.